EN SK

Pripojte sa k nám.

Máte aj Vy záujem o vstup do Klastra?

InCoop

Projekt spája všetky úrovne spoločnosti (od organizácií občianskej spoločnosti pracujúcich priamo s občanmi až po výskumné centrum zaoberajúce sa hlavne vedcami), primárnou cieľovou skupinou sú však medziobecné a medzisektorové orgány pôsobiace v EÚ a poskytujúce ich služby. Ako už bolo spomenuté, cieľom projektu je zlepšenie týchto služieb podporou občianskej účasti na ich riadení. Projekt vytvára sieť regionálnych združení rôzneho charakteru, ktoré majú vplyv na národné a európske procesy tvorby politiky s cieľom posilniť legislatívu v tejto oblasti. Využíva rôzne participačné nástroje, ako sú filmové rozhovory s občanmi, výskum prostredníctvom dotazníkov, dôkladné rozhovory/diskusie s občanmi, konferenice v rámci cieľovej skupiny projektu.

Tento projekt predovšetkým vytvára sieť regionálnych združení EÚ rôzneho zamerania: klastrov, regionálnych rozvojových agentúr, záujmových združení a štátom riadených vyšších územných celkov, ktoré zdôrazňujú silu siete.

Ciele:

Cieľom projektu je posilniť občiansku účasť na riadení medziobecných a medzisektorových aktérov pôsobiacich v EÚ prostredníctvom všetkých projektových aktivít: dotazníky, pracovné skupiny a občiansky dialóg o dokumentárnom filme – projektové aktivity zamerané priamo na občanov, úvodné stretnutie , predstavenie aktivít jednotlivých partnerov projektu, veľtrh InCoop v mikroregióne 11 Plus, ICPRPI a dve konferencie o úspechoch projektu – projektové aktivity pracujúce s primárnou cieľovou skupinou projektu – medziobecné a medzisektorové subjekty v rámci EÚ. Projekt dokonca vytvára sieť týchto subjektov, do ktorých postupne prispievajú regionálne organizácie z ďalších krajín EÚ: Česko, Maďarsko, Rakúsko, Francúzsko, Belgicko, Nemecko a Spojené kráľovstvo. V neposlednom rade má projekt vplyv na tvorcov politík na národnej a európskej úrovni. Projekt preto zahŕňa aktivity, ktoré ovplyvňujú všetky úrovne občianskej spoločnosti v EÚ a nútia ich uvažovať o úlohe regionálnych aktérov v Európe, ich fungovaní a miere účasti na činnostiach týchto subjektov.

Cieľová skupina:

medziobecné a medzisektorové subjekty v rámci

Výstupy projektu:

  1. Úvodné stretnutie a prezentácia situácie existujúcich európskych a medzisektorových aktérov
  2. Produkcia dokumentárneho filmu
  3. Premiéra dokumentárneho filmu o vzájomnom vzťahu medzi aktívnym občianstvom a regionálnymi a záujmovými združeniami v súvislosti s občianskym dialógom o filme
  4. Veľtrh medzisektorovej a medziobecnej spolupráce (veľtrh InCoop) v Mikroregióne 11 Plus a prezentácia projektu na ITF SLOVAKIA TOUR 2022
  5. Výskum súčasného stavu medziobecných a medziodvetvových združení v Európe v súvislosti s občianskou účasťou
  6. Medzinárodná vedecká konferencia o výsledkoch výskumu
  7. Workshop „Ako sa spolupráca na úrovni EÚ zameriava na otázky miestnych orgánov a občianskych združení?“
  8. Medzinárodná konferencia o nástrojoch participatívnej regionálnej politiky (ICPRPI)
  9. Prezentácia výsledkov projektu v Bruseli v Belgicku pred Európskym výborom regiónov a príslušnými aktérmi EP a ES

Partneri:

(SK) Klaster regionálneho rozvoja

(SK) Mikroregión 11 PLUS

(ES) La Cosecha Producciones

(BG) NGO FAGDO

(HR) Opcina Erdut

(HR) Grad Ludbreg

(PL) Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego Spolka Akcyjna

(PT) CEPESE

(PT) Comunidade Intermunicipal da Região de Coimbra

Aktuality projektu

Shape
Shape