Pýcha hanby – 5.časť

Eleonóra si pred svojou smrťou vytvorila v sebe pocit hanby, ktorý súvisel nielen s tým, že bol spojený s fyzickou bolesťou jej tela, ktorú  neustála, ale najmä s tým, že tým mužom nedokázala vysvetliť, čo je to Láska,  čo to znamená milovať a čo to znamená, keď žena miluje muža. A tak tí mimozemskí muži napriek jej veľkej snahe vôbec  nepochopili, čo to znamená, keď žena miluje muža,  pretože keď jej fyzické telo nezvládlo tú neznesiteľnú bolesť, tak im to už nedokázala ďalej vysvetľovať.
Mimozemskí muži Eleonóru mučili a keďže ženy na Matke Zemi takéto správanie mužov nepoznali, nebola na takúto nesmiernu a neznesiteľnú bolesť pripravená. Paradoxne sa začala hanbiť za to, že jej fyzické telo to mučenie nevydržalo a preklopila sa do pozície obete.
Súviselo to s tým, že Eleonóra bola strážkyňou pyramídy Lásky a tá pýcha hanby  v spolupráci s pýchou obete jej podsunula pocit, že sklamala v svojom poslaní, pretože  sa podujala tým mimozemským mužom vysvetliť, čo to znamená, keď žena miluje muža, ale oni jej vôbec nerozumeli. Nepochopili že LÁSKA je energia a stále hľadali niečo hmotné, čo môžu nájsť vo fyzickom tele pozemskej ženy.
Pokračovanie celého textu v priloženom súbore „PDF“.

VIAC v PDF

Pýcha hanby – 4.časť

Otázka: Prečo ľudské bytosti nedokážu rozlíšiť ľútosť a súcit ?
Odpoveď : Ľútosť je emócia, ktorú v človeku vytvára pýcha obete, čiže za touto emóciou je strach. V tej energetickej rovine ľútosť v sebe nesie nemohúcnosť, bezmocnosť, zlyhanie a najmä pocit, že to nedokážem. 
Súcit nie je automatiky súčasťou každej ľudskej bytosti. Súcit dostáva ľudská  bytosť ako dar vyšších princípov  Vesmírnych zákonov a to znamená, že ona sama musí  niečo pre to urobiť, ona sama musí najprv niečo pochopiť.
Súcit dostáva ľudská bytosť ako dar, keď dokáže prijať ZODPOVEDNOSŤ za svoj život za úplne všetko to, čo do jej života vstupuje a to bez podmienok.
S tým súcitom potom prestane súdiť, prestane  posudzovať a hodnotiť a vtedy dokáže mať nielen súcit, ale aj empatiu, rešpekt, pokoru a úctu aj k tej druhej ľudskej bytosti. Vtedy v nej nevznikne žiadna potreba, aby niekoho ľutovala.
Práve preto je v týchto dvoch energiách je obrovský rozdiel.
Ľútosť je tvorená strachom.
Súcit je tvorený LÁSKOU. 
A už som vám vysvetlil v akých energiách sa pohybujete, keď tvoríte strachom a v akých energiách sa pohybujete, keď tvoríte Láskou.  Aj v tých štvorlístkoch si môžete uvedomiť a môžete vidieť ten energetický rozdiel.
Pokračovanie celého textu v priloženom súbore „PDF“.

VIAC v PDF

Pýcha hanby – 3.časť

Podstatou každej ľudskej bytosti je Láska. Tak som vás zrodil.
Ak necháte svoje srdce otvorené Láske a dovolíte, aby Láska naplnila vaše srdce,
zostáva Láska súčasťou vašej bytosti. Vtedy dokážete vidieť, vnímať, cítiť a chápať
podstatu toho kým ste. Chápete svoju ZODPOVEDNOSŤ samy za seba, za to ako sa
rozhodujete, za to ako konáte, za to čo poviete a aj za to ako myslíte a za to čo cítite a ako
v sebe tvoríte emócie. Vtedy je vašou súčasťou SÚCIT, ktorý dávate nielen tým druhým,
ale najmä samým sebe a vtedy vo vás nevznikne žiadna potreba niekoho oklamať.
Máte odvahu postaviť sa samy za seba a povedať PRAVDU.
A toto je uzatvorený kruh.
Pokračovanie celého textu v priloženom súbore „PDF“.

VIAC v PDF

Pýcha hanby – 2.časť

Ľudské bytosti, ktoré v tej dávnej  minulosti žili na Matke Zemi,  sa dožívali oveľa vyššieho veku, ako je tomu dnes. Priemerná dĺžka života  bola oveľa dlhšia a pohybovala sa okolo tristo rokov. Na rozdiel od mimozemšťanov mali ľudské bytosti, ktoré žili na Matke Zemi, schopnosť prežívať emócie a pocity. Snažili sa žiť v súlade s Vesmírnymi zákonmi, ale nie vždy a každému sa to darilo. Pozemské ženy, ktoré vtedy žili na Matke Zemi, žili s mužmi v rovnocennosti.  Neboli zvyknuté na nadradené, bezcitné a kruté správanie mimozemských mužov voči ženám. Bolo to pre nich niečo prazvláštne, lebo ženy vtedy boli určovateľkami toho, koho pustia do svojho kruhu a s kým budú mať deti. Pozemskí muži od nich nevyžadovali sex, keď si to žena nepriala. Oni vedeli, čo je nie a čo je áno. Boli vedomí a dokázali spolu so ženami komunikovať prostredníctvom myšlienok.  Pre pozemšťanov bol spôsob, akým mimozemšťania zaobchádzali s ľuďmi veľký šok.  Pozemské ženy boli potom presvedčené, že pokiaľ muži z mimozemskej civilizácie nedokážu mať úctu k žene a k jej ženskému telu, tak nie sú hodní toho, aby ich žena milovala. Verili, že títo bezcitní muži z inej planéty si  nezaslúžia lásku ženy, ktorá prebýva v jej srdci.
Pokračovanie celého textu v priloženom súbore „PDF“.

VIAC v PDF

Pýcha hanby – 1.časť

Veľa krát je pocit hanby u človeka zároveň spojený s veľkým strachom, že by sa ostatní ľudia dozvedeli, že ich oklamal.  A práve toto je ten gordický uzol, ktorý v človeku pýcha hanby v spolupráci so strachom  vytvorí. Pocit viny v  človeku potom spoločne vytvorí pýcha hanby a pýcha obete, pretože predtým  nepovedal tým druhým ľuďom pravdu a vedome ich oklamal.
Zároveň má človek v sebe veľký chaos, lebo ho ovláda aj niektorá z hláv prejavenej formy pýchy, ktorá ho potom preklápa do pozície a pýchy obete, práve preto, že v konečnom dôsledku tých druhých ľudí klamal.
Práve Pýcha hanby potom vytvorí v človeku pocit , že on je za to všetko čo sa stane potom, ako tých ľudí oklamal, zodpovedný  a tak priamoúmerne  veľkosti pýchy  hanby a obete v ňom narastá pocit viny. Keď človek dovolí v svojom živote strachu a pýche, aby začali riadiť jeho život, tak toho človeka potom pýcha úplne zničí.
Vysvetlil si mi, že v tomto prípade v človeku funguje nevedomý vzorec správania:
Klameme samých seba a aj iných ľudí preto, lebo sa hanbíme, že by pravda o tom, že je všetko úplne inak, vyšla najavo. Avšak nedokážeme vidieť, že práve tým, že sa hanbíme, tak klameme najmä samých seba o tom aký vlastne sme, lebo  sme zároveň aj v pozícii a pýche obete a nedokážeme  vidieť práve to, aký sme a ako veľmi sa mýlime. V tejto chvíli tu pôsobí okrem pýchy hanby aj  pýcha dokonalosti, ktorá v človeku  vytvára presvedčenie, že on sa nikdy nemýli, čím následne ospravedlňuje svoje klamstvo.
A toto je uzatvorený kruh, v ktorom sa ten človek  potom stále pohybuje.
Pokračovanie celého textu v priloženom súbore „PDF“:

VIAC v PDF