fbpx

Moja cesta k divadlu

Prácu lektorky divadelného umenia a herectva považujem za svoje poslanie. Ešte počas štúdia na Vysokej škole múzických umení som sa zoznámila s technikami súčasnej ruskej hereckej školy. Dodnes si pamätám moje veľké nadšenie z objavovania a skúmania svojho vnútra, emócii, prácu s energiou a podobne.

Od toho roku 2009 až dodnes som členkou a tiež študentkou World theatre training institute, kde sa stále vzdelávam a rozvíjam. A taktiež, kým som ešte študovala, neustále za mnou chodili známi a spolužiaci, aby som im pomohla pripraviť sa na skúšku, casting a iné.

Týchto mojich “študentov” stále pribúdalo a časom záujem o herecké lekcie začali mať aj ľudia z iných biznisovejších oblastí. Uvedomila som si, že herecké techniky sú využiteľné v rôznych pracovných a sociálnych oblastiach. Mám vždy veľkú radosť z pokrokov, ktoré vidím u svojich študentov. Moje nadšenie zdieľať tieto vedomosti ma postupne priviedlo k založeniu everydayACTOR.

0
rokov skúseností
0
medzinárodných divadelných diplomov a certifikátov
0
individuálnych konzultácií
0
študentov v rámci skupinových tréningov

Mgr.art. Naďa Uherová, ArtD.

divadelná režisérka, dramaturgička a lektorka herectva

Naďa študovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, na ktorej v roku 2015 obhájila doktorát. Od roku 2009 je súčasťou World theatre training institute, kde sa naďalej aktívne a lektorsky vzdeláva pod vedením ruského režiséra a prof. Dr. Jurija Alschitza a ďalších svetových odborníkov na ruskú hereckú školu.

Svoje vedomosti odovzdáva ako lektorka prostredníctvom divadelných workshopov a kreatívnych teambuildingov už viac ako desať rokov na Slovensku a v Rakúsku. Na podnet svojich pribúdajúcich študentov z rôznych pracovných aj sociálnych oblastí založila v roku 2015 projekt everydayACTOR, prostredníctvom ktorého sa rozhodla zdieľať a ukázať, že umenie herectva je využiteľné naozaj pre každého a v každodennom živote. Doposiaľ prešlo jej tréningami takmer 2000 klientov.

Ako režisérka, dramaturgička a autorka pôsobí v o.z. Cult Creative, spolupracovala napríklad s Bratislavským bábkovým divadlom, Divadlom Ludus, poľským Teatr Tecza, A4 – priestorom súčasnej kultúry, viackrát sa režijne podieľala na multižánrovom performance pre hudobný festival Orfeus a tiež režírovala festival rómskej kultúry Cigánsky Bašavel.