Novinky

SO.SLOW CANDLES / Kristína Mikulajová

Ručne odlievané sójové sviečky s praskajúcim knôtom, ktoré potešia nielen najlepšiu kamošku, ale aj všetkých milovníkov našej planéty

Dátum: 29.12.2020

Autor: Martin Brix

Už počas študentských rokov na strednej škole aktívne pracoval, či už v maloobchode, kaviarňach alebo v štúdiu jogy ako recepčná. Bola to veľmi obohacujúca skúsenosť z dvoch pohľadov. Na jednej strane dostala príležitosť vidieť „spoza pultu“ a spoznávať ľudí, ako aj ich správanie. Na druhej strane sa jej podarilo ušetriť si peniaze, ktoré mohla minúť napríklad na založenie niečoho vlastného. Samozrejme na začiatku netušil, čo to bude a ktorou cestou sa vyberie.

Kráčala však s otvorenými očami a čakala na nápad. Aj keď nevedel presne, čo chce, ale chcela priniesť niečo, čo by nebolo iba mínus pre planétu a plus pre zákazník. Túžila priniesť zákazníkovi niečo, čo nepoškodí jeho zdravie a zároveň zbytočne nezaťaží planétu. A tak sa nakoniec dostal k myšlienke vyrobiť ručne vyrobené sójové sviečky. Jej cieľom bolo nerobiť veci lacné, nekvalitné a škodlivé. Preto nepoužíva parafín, ale prírodný sójový vosk, nepoužívam umelé knôty, ale drevené. Používa iba najkvalitnejšie suroviny z overených zdrojov.

Produkty Kristíny Mikulajovej vznikli, aby mohli ponúknuť rovnaké potešenie a efekt bez toho, aby zaťažil planétu či zdravie. Produkty spĺňajú vysoké požiadavky na použitie ekologických alebo recyklovateľných materiálov. Vosk, vône, knôty, balenie – všetky tieto zložky sú v súlade s požiadavkami na trvalo udržateľný rozvoj a použitie výlučne prírodných materiálov, ktoré nemajú nepriaznivý vplyv na planétu, ani neohrozia zdravie ich užívateľov.

Vôňu považuje za kľúčovú pre úspech v priemysle sviečok, preto sa hneď na začiatku zamerala na výber toho najlepšieho, čo svet ponúka. Vône použité v SO.SLOW sú z Francúzska, najmä z mesta Grasse, ktoré je už niekoľko storočí svetovým centrom parfumérie. Práve tam sa Kristína naučil základy, ako miešať vône, históriu a ako sa vône vyrábajú dnes. No a pokiaľ ide o balenie, namiesto papierových škatúľ používajú tašky z organickej bavlny. SO.SLOW ručne vyrobené sviečky nalievajú do sklenených nádob. Ľudia môžu tieto prázdne poháre recyklovať a vrátiť ich. A preto je SO.SLOW mladý, dynamicky sa rozvíjajúci projekt, ktorého zameraním je výroba ekologických, ručne vyrábaných sviečok.Galéria