Skip to main content
Nákupní košíkClose Cart

Říká vám něco Molekula C60? Věděli jste, že její užívání zlepšuje paměť? Ať už je Vaše odpověď jakákoli, rozhodli jsme se Vám sepsat 5 důležitých vlastností účinných nejen na naše zdraví, které tento supernabitý uhlík C60 dokáže. Abychom Vám přinesli pouze ty nejpřesnější informace, přečetli jsme více než 20 vědeckých studií, na které odkazujeme v textu, prohlédli několik hodin videí a celkově jsme u too celého strávili 7 hodin. Tady je výsledek. Před sebou máte nejkomplexnější shrnutí aktuálních poznatků o supermolekule C60, který je jedním z nejdiskutovanějších trendů v oblasti doplňků výživy. Ne nadarmo za ni v roce 1996 získali Harold Walter Kroto, Robert Curl a Richard Smalley Nobelovu cenu za chemii.

Z článku se dozvíte:

  • jak molekula C60 vypadá,
  • co s ní máme společné my, lidé,
  • jak může působit v živém organismu,
  • jaký má dopad na naše zdraví,
  • zda má účinky i na pleť.

 Z čeho se Molekula C60 skládá?

Molekulu C60 tvoří 60 atomů uhlíku, fullerénů, uspořádaných do tvaru fotbalového míče. 

Molekula C60 vzorec

Černé části míče představují pětiúhelníky. Šestiúhelníky jsou zase bílé. Model, který vidíte je mimo měřítko. Pokud by Molekula C60 měla velikost fotbalového míče, ten by měl mít ve skutečnosti přibližně velikost naší planety.

Co mají společného s molekulou C60 lidé?

My jako lidský druh jsme z 21 až 23% tvořeni uhlíkem. Ten tvoří “kostru” a na ni se vážou ostatní látky (například vodík, kyslík apod.). 

Proto i naše Binchio uhlíky dokáží na svůj povrch z pitné vody vázat nečistoty jako např. chlor, mikroplasty a různé jiné nečistoty.

 

Milan Suchý, CEO Binchio, na prohlídce ve výrobním závodu společnosti BEWIT v Ostravě v místnostech, kde se vyrábí Prawtein C60.

Pro výrobu “C60-tky” se používá BIO aktivní uhlí – zcela přírodní látka s mimořádnou absorpční kapacitou, která na sebe váže veškeré cizorodé látky a pomáhá je odstraňovat z těla ven.

Molekula C60 jako katalyzátor

Povíme si to na příkladu. V těle dochází ke spotřebovávání látek (například vitamínu C) prostřednictvím chemických reakcí. Tam se uvolňují také volné radikály. Co s nimi, protože právě ty dělají v našem těle potíže? Například jsou příznakem nerovnováhy, nebo různých jiných chorob. Inu, nyní přichází na řadu náš supernabitý uhlík 60, který působí přesně jako katalyzátor. Do těla nepropustí žádné škodlivé látky. Volné radikály se tím pádem rozpustí a C60 zůstává v těle, kde působí dlouhé měsíce.

Fullerén C60 jako součást zdravého životního stylu

Přestože se nejedná o medicínské léčivo, ale pouze součást zdravého životního stylu, působí antibakteriálně a antivirálně. C60 je také vynikajícím antioxidantem. Dokonce podporuje imunitní funkce. Váže se na HIV a zabraňuje replikaci viru*. Molekula zabraňuje také šíření lidského cytomegaloviru, chřipky typu A nebo hepatitidy typu C. Posiluje imunitní systém v boji proti růstu nádorů. Snižuje závažnost alergií a představuje nový způsob léčby astmatu, artritidy, srdečních onemocnění i roztroušené sklerózy. C60 je také účinná proti únavě svalů a zvyšuje jejich vytrvalost.
*uvedený výzkum probíhal na laboratorních buňkách

STOP akné a vráskám! S C60 je to možné.

Podle této studie z roku 2012 se při lokálním používání ve formě tablet (dvakrát denně po dobu jednoho měsíce) při aknózních stavech snížil počet zánětlivých ložisek o 23% a během dvou měsíců o 37%. Stejná studie ukázala, že se po 28 dnech užívání Fullerenu C60 zvýšila hydratace pokožky o téměř polovinu (43%) a rovněž se tak zvýšila průměrná hladina kolagenu (o 33%), díky čemuž Molekula snižuje i množství vrásek. Zajímavostí je, že podle výzkumu, který dělal Journal of The American Academy of Dermatology v roce 2010, může být Fulleren užitečný pro péči po ošetření proti vráskám laserem.

O vlasy je třeba pečovat i zevnitř

To, že pravidelná hydratace zajišťuje také lesk vlasů jsme Vám psali v předchozím článku na našem blogu. Víte však ve tom, že C60 na vlasy je stejně účinná? Tato Molekula dokáže urychlit jejich růst o 16%. Dokonce způsobuje nárůst životaschopných folikulů.

Závěr

Jelikož se v Binchio především zabýváme různými způsoby využití aktivního úhlu pro zdraví, Molekula C60 nás zaujala, protože je bratrancem aktivního uhlí. A že má tolik výhod pro naše zdraví, jsme netušili ani my. S určitostí Vám ovšem můžeme říci, že jsme si ho zamilovali hned :-). Na našem eshopu si Uhlík života – Prawtein C60 od českého výrobce Bewit můžete přímo zde.

C60 účinky nebo další zajímavosti, které Vás překvapí

Co si z toho vzít? Názor Binchio týmu na molekulu C60

Molekula C60 se jeví jako fantastický doplněk s mnoha účinky na zdraví i krásu. Velké množství studií potvrzuje účinky molekuly na buňkách, virech, myších a v některých případech i opicích. Naneštěstí, výzkum účinků na lidech je zatím „v plenkách“, proto nemůžeme potvrdit účinek na lidech. Také je podle našeho názoru nutné brát zdraví komplexně a účinky superpotraviny, jako je Prawtein C60, chápat v kontextu mnoha věcí. Věříme však, že Fulleren C60 je látka s obrovským potenciálem a těšíme se na výzkumy, které potvrdí prospěch této molekuly na naše zdraví.

Přidat komentář