Skip to main content
Nákupní košíkClose Cart

To, že v našem e-shopu naleznete kávovou kolekci produktů, už asi víte. Kromě toho jsme se však začali ještě více do hloubky věnovat kávové „problematice“. Vždy nás fascinoval lógr, který při výrobě lahodného kofeinového nápoje vzniká. Víte, že táto kávová sedlina je opravdu hrdinka, která může být 100% cirkulární? Čtěte dál a dozvíte se více.

1. Proč nevyhazovat kávovou sedlinu?

Víte, že kávový grunt může být skvělým přírodním produktem také pro pleť či tělo? “Odpad” v tomto případě neznamená nic špatného, ​​právě naopak. Biochemické vlastnosti kávového odpadu a čerstvé kávy jsou téměř totožné – o tom píšeme v článku 5 zdravotních účinků kávy v kosmetice, které platí i pro kávový odpad. Jedná se o kávovou sedlinu, kterou obvykle házíme v lepším případě do kompostu, v horším případě do komunálního odpadu. Abychom předešli zbytečnému odpadu, dozvíte se v tomto článku na blogu.

2. Kávové ekoprodukty, které stojí za to znát

Víte, jak si na kávové sedlině můžeme vypěstovat hlívu ústřičnou? Díky Growkitu dostane kávový „odpad“ další využití a tak si můžete pochutnat na vlastnoručně vypěstované hlívě. Na obrázku dokonce můžete vidět našeho Milana, kterému se podařilo vypěstovat takovou krásnou hlívu ústřičnou.

3. I voda je při přípravě kávy důležitá

Ať už si připravujete kávu na způsob espressa, s french pressem, zalévanou či jakkoli jinak, nezapomeňte, že velmi důležité je i to, jakou vodu k tomu použijete. My používáme přírodní filtrovanou vodu za pomoci našich Binchio uhlíků. V karafě máme stále připravenou vodu, kterou používáme výhradně pro přípravu kávy. Pokud například máte kávovár s nádržkou na vodu, zkuste tam hodit jeden Binchio uhlík. Vodu vám bude filtrovat přímo tam.

Pokud například máte kávovár s nádržkou na vodu, zkuste tam hodit jeden Binchio uhlík. Vodu vám bude filtrovat přímo tam.

Pokud například máte kávovár s nádržkou na vodu, zkuste tam hodit jeden Binchio uhlík. Vodu vám bude filtrovat přímo tam.

4. Kávový bonus na závěr – nejpřírodnější a nejlevnější recept na peeling na tělo

Když už se tolik bavíme o té kávě, nabízíme vám nejjednodušší, nejpřírodnější a nejlevnější recept na peeling na tělo.

Budete potřebovat:

– 2 polévkové lžíce kávové usazeniny,

– 2 polévkové lžíce oleje (kokosový, olivový nebo jaký preferujete),

– pár kapek oblíbeného esenciálního oleje (z vlastních zkušeností doporučujeme nechat úžasnou vůni kávy vyniknout).

Postup:Vše spolu zamíchejte. Vznikne vám kávová „pasta“, kterou si naneste na jakoukoli část těla. Například na obličej, krk, dekolt, záda, stehna či ruce. Nechte působit 10-15 minut nebo jak dlouho preferujete. Peeling následně opláchněte pod vlažnou tekoucí vodou nebo omyjte houbou. Čistou pokožku už jen natřete hydratačním krémem a užívejte si vyživenou pokožku za pomoci přírody.

Přidat komentář